XXXIV niedziela zwykła – 20.11.2022

XXXIV niedziela zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  – 20.XI.2022

1. W poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP. Dwunasta rocznica konsekracji naszej świątyni parafialnej. To wydarzenie wspominaliśmy w minioną niedzielę.
  2. We wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest to święto patronalne tych, którzy pielęgnują śpiew i muzykę kościelną. Pragniemy podziękować p. organiście i scholi parafialnej za ubogacanie śpiewem i grą liturgii w naszej świątyni.
  3. W czwartek – od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, różaniec z wypominkami i Msza Św.
  1. Przyszła niedziela, pierwsza ADWENTU. Rozpoczynamy czas przygotowania do świat Bożego Narodzenia. Na zakończenie Mszy Św. o godz. 8.00 i 10.30 poświęcenie opłatków. Przez cały adwent pod chórem będą wystawione opłatki, duży i mały pakiet. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na utrzymanie p. organisty można składać je do skarbonek na gazety i na radio Maryja. W tym roku z ofiar złożonych do skarbony na Radio Maryja wpłacono 1000,-zł.
  • w czwartek – po nabożeństwie – klasy VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania,
  • w piątek – po nabożeństwie – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Małgorzata Wytrwał, Eugeniusz Charchut, Zofia Chełpa.

• 26 listopada 1855 r. – w Konstantynopolu zmarł genialny poeta, publicysta i patriota, wieszcz narodowy Adam Mickiewicz (ur. 1798).
  • 28 listopada 1907 r. – w Krakowie zmarł Stanisława Wyspiański (ur. 1869 r.) wszechstronnie uzdolniony malarz i poeta.
  • 27 listopada 1942 r. – Niemcy rozpoczęli zaplanowaną wcześniej akcję wysiedlania ludności polskiej z ziemi zamojskiej, która miał być zasiedlona przez niemieckich kolonialistów. Szczególnie tragiczny był los dzieci wysiedlonych rodzin.
19 listopada 2022|