Trzecia niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023

Trzecia niedziela Wielkiego Postu – 12.III.2023

1. W czwartek – od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystia .
  2. W piątek – o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa i Msza Święta.
  3. W niedzielę – o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Św.
  1. W trzeci piątek miesiąca odmówiona będzie litania do św. Jana Pawła II.
  1. Ponieważ uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny wypada w tym rojku w następną niedzielę czwartą Wielkiego Postu, dlatego liturgicznie jest przeniesiona na poniedziałek 20 marca.
  1. Przyszła niedziela trzecia miesiąca – składka na prace parafialne na wszystkich Mszach Św.
  • w piątek – po Mszy Św. – Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem: Niedziela, Gość Niedzielny.
  2. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Emil Pękala, Józef Zawiślak, Krzysztof Wrona.

• 12 marca 1910 r. urodził się Zygmunt Szendzielorz „Łupaszka”, dowódca V Brygady Wileńskiej AK, walczył z Niemcami, Sowietami i komunistami. Zamordowany z wyroku komunistycznego sądu 8 lutego 1951 r.
12 marca 2023|