Czwarta NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023

Czwarta NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.IV.2023

W miesiącu maju – Msze Św. na tygodniu – o godz. 18.00 z nabożeństwem majowym, a w niedziele nabożeństwo – po sumie czyli po Mszy Św. o godz. 10.30.

1. Drugiego maja przypada dzień flagi. Bardzo proszę o wywieszenie flag narodowych na 2 i 3 maja, jeśli ktoś posiada można wywiesić również papieskie i maryjne.
  2. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – GŁÓWNEJ PATRONKI OJCZYZNY  i kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.   Msze Św. jak w każdą niedzielę – o godz. 8.00, 10.30 i 16.00.
  3. W czwartek – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Dziękujemy druhom Ochotniczej Straży Pożarnej za społeczną pracę na rzecz mieszkańców naszej miejscowości, parafii i powiatu.
  4. Pierwszy czwartek miesiąca  – od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  5. Pierwszy piątek miesiąca – Msza Święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W czwartek spowiedź – od godziny 17.00, a w piątek – od godz. 17.00.
  7. W pierwszy piątek odwiedziny parafian w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00 według stałego porządku.
  8. Pierwsza sobota miesiąca – Msza Św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 17.00 do 18.00 – spowiedź dzieci komunijnych, rodziców, chrzestnych i rodzin.
  9. W przyszłą niedzielę – adoracja Najświętszego Sakramentu – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, a na dodatkowej Mszy Św. o godz. 12.00 – Pierwsza Komunia Święta dzieci kl. III. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
  • W poniedziałek – od godz. 15.30 i we wtorek o godz. 16.00. – próba dzieci klasy trzeciej przed Pierwszą Komunią Świętej
  • W piątek – o godz. 17.00 – próba scholi parafialnej,
  • również w piątek – o godz. 17.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
  • W sobotę – po Mszy Św. – Młodzieżowej Grupy Modlitewnej.
  1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć po chórem.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła.  Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Paweł Olech, Rafał Skiba, Witold Ochał.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy z okazji moich imienin składali mi życzenia – Bóg zapłać – Ks Proboszcz.

Z historii:

• 1 MAJA 1576 r. – w katedrze Wawelskiej odbył się ślub Stefana Batorego z Anną Jagiellonką i koronacja na króla Polski.
  • 3 MAJA 1791 r. – Sejm Czteroletni zwany Wielkim uchwalił Konstytucję 3-go Maja. Najbardziej demokratyczna w Europie i druga w świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Prawodawcy stworzyli dzieło narodowe w tym znaczeniu, że narodowi podporządkowali króla, rząd, sejm, wojsko i wszystko.
  • 3 MAJA 1915 r. – rozpoczęła się bitwa pod Gorlicami, (zwana małym Verdun) podczas, której wojska niemieckie i austriackie przełamały front rosyjski.
  • 3 MAJA 1966 r. – na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości 1000-lecia chrztu Polski. Prymas kard. Stefan Wyszyński oddał naród polski w „macierzyńską opiekę Maryi”. Komuniści nie wpuścili wówczas do Polski Ojca Świętego Pawła VI.
30 kwietnia 2023|