DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.04.2023

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.IV.2023

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritasu.

Pragnę podziękować paniom z Caritasu parafialnego za przygotowywane przez lata Dni Seniora, pielgrzymek seniorów, paczek żywnościowych na święta Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego oraz pracownikom Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów „Ochronka”, który mieści się w dawnym domu Sióstr. Opieka i pomoc seniorom, osobom starszym, chorym jest wyrazem miłości i miłosierdzia.

Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

1. W czwartek od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  1. Trzeci piątek miesiąca odmówimy litanię do św. Jana Pawła II.
  • w środę w szkole podstawowej – od godz. 15.30 – egzamin dzieci III przygotowujący do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej.
  • w piątek – o godz. 17.00 – próba scholi parafialnej,
  • również w piątek – o godz. 17.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
  1. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w stałym miejscu.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Sławomir Mazan, Adam Sowiński, Grzegorz Kopala.
  1. Ponieważ uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski przypada w tym roku w trzecią Niedzielę Wielkanocną, liturgicznie jest przeniesiona na poniedziałek 24 kwietnia.
16 kwietnia 2023|