Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.V.2023

1. Dziś kończy się okres Wielkanocny.
  2. W miesiącu czerwcu na tygodniu na zakończenie Mszy Świętych będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Jutro drugi dzień tzw. Zielonych świąt, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Św. w naszej świątyni o godz. 7.00 i 18.00. Po obydwóch Mszach Św. – nabożeństwo majowe.
  4. W środę – święto Nawiedzenia NMP.
  5. Pierwszy czwartek miesiąca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  6. Pierwszy piątek miesiąca – Msza Święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W czwartek spowiedź od godziny 17.00 a w piątek również od godz. 17.00.
  8. W pierwszy piątek odwiedziny parafian w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00 – według stałego porządku.
  1. Pierwsza sobotę miesiąca, Msza Św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  1. W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu. Po prymarii – zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
  1. Za półtora tygodnia w dniu 08 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Procesja do czterech ołtarzy:
  • I ołtarz – przy domu Dziennego Pobytu dla Seniorów – dawny dom sióstr zakonnych. Bardzo proszę, aby ołtarz przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna.
  • II ołtarz – u pana Piotra Totonia,
  • III ołtarz – u pana Stanisława Kubika,
  • IV ołtarz – przy kościele koło groty Matki Bożej z Lourdes,
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Proszę, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Władysław Niemiec, Leszek Brzostowski, Wiesław Niemiec.
  2. Prasę katolicką można nabyć na stoliku pod chórem: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

• 1 czerwca 1434 r. – zmarł w Grodku Jagiellońskim król polski i wielki książę litewski Władysław Jagiełło (miał 84 lata), pogromca zakonu krzyżackiego spod Grunwaldu.
  • 2 czerwca 1079 r. przybył ze swą pierwszą pielgrzymką do Ojczyzny, a drugą z kolei – papież Jan Paweł II. W Warszawie wypowiedział słynne słowa:

„I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”.

• 31 maja 1981 r. – w Warszawie z udziałem kilkuset tysięcy osób, odbył się pogrzeb Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.
27 maja 2023|