Druga niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

Druga niedziela Wielkiego Postu – 25.II.2024

 1. W czwartek – od godz.16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
 1. Pierwszy piątek miesiąca – o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i Msza Św. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy podczas Komunii Świętej.
 2. Spowiedź święta – w czwartek – od godz. 16.00 i w piątek – od godz. 16.00.
 3. W piątek na zakończenie Eucharystii – poświęcenie i rozdanie książeczek uczniom kl. VIII, jako przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny starszych i chorych parafian w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.30, według stałego porządku.
 1. Pierwsza sobota miesiąca. Jest to czwarta z pięciu pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, adoracja w ciszy, a o godz. 18.00 – Msza Św.
 1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Składka z Mszy Św. przed południem będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. Do puszek po wszystkich Mszach Św. – na Misje Święte. Zawsze trzecia niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej misjom. O godz. 15.00 Gorzkie Żale. Na nabożeństwie – składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Spotkania duszpasterskie
 • w piątek – o godz. 16.00 – lektorów i ministrantów,
 • w piątek – po Mszy Św. – z rodzicami uczniów kl. VIII.
 • W niedzielę – po sumie – z kandydatami na ministrantów z kl. III i IV, którzy mają być przyjęci do grona ministrantów w Wielki Czwartek.
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem: Niedziela i Gość Niedzielny. A w zakrystii można nabyć baranki Caritasu w cenie – 8,-zł.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Józef Ochał, Marian Pazdan, Tomasz Ziajor.
 1. Wielkim Poście będziemy przeżywać rekolekcje. Do ich wygłoszenia zaprosiłem ks. dra Lucjana Dykę, który jest wykładowcą w Seminarium Duchownym, Diecezjalnym Studium Organistowskim i wikariuszem na parafii. Ze względu na jego ograniczenia czasowe, w tym roku rekolekcje będą trwały trzy dni od czwartej niedzieli Wielkiego Postu do wtorku. Program podam w przyszłą, trzecią niedzielę Wielkiego Postu.

 

Z historii

 • W piątek 1 marca – przypada Dzień Żołnierzy Niezłomnych.

1 marca 1951 r. z wyroku komunistycznego sądu zostali zamordowani członkowie Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Wśród nich był nasz rodak kpt. Karol Chmiel. Koło groty Matki Bożej z Lourdes znajduje się memoriał poświęcony żołnierzom Armii Krajowej z naszej miejscowości poległym, więzionym, zesłanym i pomordowanym.

Przedstawiciele uczniów naszej szkoły 1 marca złożą pod memoriał żołnierzy Armii Krajowej kwiaty. Wychowanie patriotyczne jest wpisane w program wychowawczy naszej szkoły.

Kpt. Karol Chmiel od 5 lutego jest nowym patronem naszej szkoły podstawowej.  Zostało to zatwierdzone przez radnych naszej GMINY. Oficjalne uroczystości z Ks. Bp-em Ordynariuszem i włodarzami naszej gminy odbędą się w czwartek – 11 kwietnia.

25 lutego 2024|