Szósta niedziela zwykła – 11.02.2024

Szósta niedziela zwykła – 11.II.2024

1. W nadchodzącym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00.
  • Rozpoczniemy 40-sto dniowy czas Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych i podejmowania postanowień wielkopostnych.
  • W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki dziennie, dwa lekkie i jeden do syta. Postu nie łamie przyjmowanie leków i picie wody.
  • Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  1. W czwartek – od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  2. W piątek – o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa i Eucharystia.
  • W każdy piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej będą rozdawane naklejki. Nie będzie plansz. Naklejki proszę naklejać w zeszycie, albo zrobić swoją planszę. Wszyscy, którzy zbiorą 14 naklejek – po zakończeniu Wielkiego Postu wezmą udział w losowaniu nagród.
  1. Przyszła niedziela pierwsza Wielkiego Postu. O godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nabożeństwie Msza Św.
  • Na wszystkich Mszach Świętych składka na dług, który pozostał po pracach przy parkingu.
  1. Dziś przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. U nas w parafii będzie w czwartek. Na Zakończenie Mszy Św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia chorych.
  • w piątek – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej,
  • w piątek – o godz. 16.00 – spotkanie lektorów i ministrantów,
  • w piątek – po Mszy Św. – uczniów kl. VIII, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Feliks Sulisz, Piotr Kozek, Krzysztof Kozek.

• 17 lutego 1941 r. – Gestapo aresztowało ojca Maksymiliana Kolbe oraz czterech zakonników z Niepokalanowa. Przewieziono ich do warszawskiego Pawiaka, a stąd do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.
11 lutego 2024|