Czwarta niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024

Czwarta niedziela Wielkiego Postu – 10.III.2024

1. W czwartek – od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystia.
  2. W piątek – o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa i Msza Święta. Trzeci piątek miesiąca – litania do św. Jana Pawła II.
  3. W niedzielę – o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Św. Przyszła niedziela trzecia miesiąca – na wszystkich Mszach Świętych składka na dług po pracach przy parkingu.
  • w piątek – o godz. 16.00 – próba scholi parafialnej,
  • również w piątek – o godz. 16.00 – spotkanie lektorów i ministrantów.
  1. W nadchodzącym tygodniu – w czwartek i piątek – rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej od pierwszej do ósmej klasy. Poprowadzi ks. mgr Ryszard Wacek. Uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę, o której rozpoczynają lekcje. Po ok. trzech godzinach przyjadą do kościoła.

W czwartek – o godz. 11.00 –  Msza Św. z nauką rekolekcyjną,

W piątek – o godz. 11.00 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną, a o godz. 15.00 droga krzyżowa z nauką rekolekcyjną.

1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem: Niedziela, Gość Niedzielny. W zakrystii baranki wielkanocne.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Janina Róg, Andrzej Ochab, Zbigniew Samolewicz.
  1. W przyszłą niedzielę – panie z Koła Gospodyń Wiejskich będą sprzedawały palmy po wszystkich Mszach Świętych, które poświęcimy w Niedzielę Palmową. Zachęcam do nabycia.

• 12 marca 1794 r. – pod hasłem „Wolność, Całość, Niepodległość – w obronie niepodległej Rzeczpospolitej rozpoczęło się Powstanie Kościuszkowskie
  • 12 marca 1910 r. – urodził się Zygmunt Szendzielorz „Łupaszka”, dowódca V Brygady Wileńskiej AK, walczył z Niemcami, Sowietami i komunistami. Zamordowany z wyroku komunistycznego sądu – 8 lutego 1951 r.

10 marca 2024|