DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 7.IV.2024

  1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Pragnę podziękować paniom z Caritasu parafialnego za przygotowywane przez lata Dni Seniora, pielgrzymek seniorów, paczek żywnościowych na święta Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego oraz pracownikom Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów „Ochronka”, który mieści się w dawnym domu Sióstr. Opieka i pomoc seniorom, osobom starszym, chorym jest wyrazem miłości i miłosierdzia.
  1. W czwartek uroczystości nadania nowego patrona naszej szkole podstawowej, będzie nim kpt. Karol Chmiel – nasz rodak. Rozpoczną się Mszą Św. w kościele – o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby z poświęceniem sztandaru. Dalsza część uroczystości w szkole podstawowej. Bardzo proszę, aby wszyscy ministranci i lektorzy ze szkoły podstawowej służyli do Mszy Świętej.
  1. W czwartek – od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta
  1. Spotkania duszpasterskie: 
  • w piątek – o godz. 17.00 — uczniów kl. VIII, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Proszę, aby przynieśli indeksy oraz zeszyty ćwiczeń.
  1. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w stałym miejscu.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Józef Walczyk, Michał Walczyk, Bolesław Ochał.
  1. Dziś wybory. Naszym obowiązkiem jest w nich uczestniczyć. Idąc do urn trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty. Będziemy głosować na kandydatów do Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim, na BURMISTRZA Sędziszowa Małopolskiego, na kandydatów do Rady Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego i na kandydatów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
6 kwietnia 2024|