Poniedziałek Wielkanocny 01.04.2024

Poniedziałek Wielkanocny 1.IV.2024

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do budowania wspólnoty modlitwy w Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i święta Zmartwychwstania Pańskiego. Osobom, które przygotowały i prowadziły adoracje dla dorosłych dzieci i młodzieży, różom różańcowym. Dziękuję Marcie Zawisza za piękną dekorację świątyni z ciemnicą i Grobem Pańskim, paniom sprzątającym, kościelnemu, organiście, ministrantom i lektorom, paniom z Caritasowi parafialnego.

Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej, kapeli „Dobre Serca”, chórowi parafialnemu, scholi parafialnej, młodzieżowej grupie modlitewnej Armii Niepokalanej, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Zagorzanki”, seniorom i pracownikom Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów.

Wszystkim za modlitwę i budowanie wspólnoty Kościoła – Bóg zapłać.

 1. Pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.30. a o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy i Msza Św.
 1. Pierwszy piątek miesiąca, Msza Św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W czwartek i piątek – spowiedź święta – od godz. 17.00.
 3. W pierwszy piątek odwiedziny chorych w domach – od godz. 9.30 – według stałego porządku.
 1. Piąta z pięciu pierwszych sobót miesiąca, które obchodzimy w naszej parafii. O godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, część Różańca świętego, adoracja w ciszy i o godz. 18.00 – Eucharystia.
 1. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca – uroczystość Miłosierdzia Bożego. Na każdej Mszy – adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia. Po prymarii – zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. Po sumie – rozdanie nagród za udział w Drodze Krzyżowej.
 1. Spotkania duszpasterskie: 
 • w piątek – po Mszy Św. – lektorów i ministrantów.
 1. Prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego można nabyć na stoliku pod chórem. 
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Łukasz Siempiński, Robert Madeja, Feliks Drozd. 
 1. W czwartek – 11 kwietnia – uroczystość nadania naszej szkole podstawowej imienia naszego rodaka kpt. Karola Chmiela. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby.
 2. Pierwsza Komunia Święta uczniów kl. IIIw niedzielę 5 maja na dodatkowej Mszy Św. o godz. 12.00.
 3. Sakrament Bierzmowania – w kościele parafialnym w Zagorzycach Górnych – 8 maja – w środę, o godz. 18.00.
 4. Rocznica Komunii Świętej – uczniów kl. IV – w niedzielę – 12 maja – na Eucharystii o godz. 10.30.
 1. Wielkopostne skarbonki Caritasu dzieci i młodzież mogą składać w szkole albo w kościele przy chrzcielnicy, figurze Matki Bożej Fatimskiej lub w zakrystii do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
 1. W niedzielę w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie – odpust. Uroczysta suma – o godz. 11.00.
1 kwietnia 2024|