TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.IV.2024

1. W czwartek – od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  1. Trzeci piątek miesiąca – litania do św. Jana Pawła II.
  • w środę – egzamin uczniów Kl. III przed pierwsza Komunią Świętą – w szkole – od godz. 14.30,
  • w czwartek – egzamin uczniów kl. VIII, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – od godz. 14.30.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli: Gustawa Rolek, Piotr Jarząb, Dominik Janik.
  1. Przyszła niedziela trzecia miesiąca – składka na dług, który pozostał po pracach w parafii.
  1. Rodziców dzieci komunijnych – proszę o generalne posprzątanie kościoła przed pierwszą Komunią Świętą. Zapraszam w najbliższą sobotę na godzinę 8.00.

• 14 kwietnia 966 roku – książę Mieszko i jego dworzanie przyjęli chrzest święty w Poznaniu lub Ostrowie Lednickiem. Rodząca się Polska znalazła się w kręgu chrześcijańskiej kultury.
  • 11 kwietnia 1079 roku – na stopniach ołtarza w kościele na Skałce w Krakowie na rozkaz króla Bolesława Śmiałego, został zamordowany biskup krakowski Stanisław ze Szczepanowa, napominający monarchę za jego niegodziwe czyny. Bolesław został zmuszony do opuszczenia kraju. Po 175 latach, w dniu 8 maja 1254 roku ogłoszono w Polsce papieską decyzję o kanonizacji św. Stanisława, który został patronem Polski.

13 kwietnia 2024|