Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5.VI.2022

1. Dziś kończy się okres wielkanocny. Komunia Święta wielkanocna do przyszłej niedzieli.
  2. Jutro drugi dzień zielonych świąt, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Św. w naszej świątyni o godz. 7.00 i 18.00.
  3. W środę – wspomnienie św. Jadwigi królowej,
  4. W sobotę – św. Barnaby Apostoła.
  1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 17.30- adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.
  1. W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to druga niedziela miesiąca. Na sumie przyjęcie do służby nowych ministrantów z klasy IV, a po tej Mszy Św. – zmiana tajemnic różańcowych. Zaprasza się kl. II, która będzie tworzyć różę różańcową z klasą V.
  • w poniedziałek – po Mszy Św. ok. godz. 19 – krótka próba kandydatów na ministrantów z kl. IV,
  • w sobotę – zbiórka lektorów i ministrantów po Mszy Św. i próba przed niedzielnym przyjęciem nowych ministrantów z klasy IV.

8. W czwartek 15 czerwca tj. -za półtora tygodnia – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Procesja do czterech ołtarzy:

• I.- przy domu Dziennego Pobytu dla Seniorów – dawny dom Sióstr Zakonnych.
  • II. – u Heleny Ochał.
  • III. – u Piotra Ochała.
  • IV. – koło groty Matki Bożej z Lourdes.
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. Proszę, aby w nadchodzącym tygodniu ofiary złożyli parafianie: Krzysztof Totoń, Teresa Mik, Dariusz Dziedzic.
  1. Prasę katolicką można nabyć na stoliku pod chórem: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  1. Pielgrzymka parafialna na Jasną Górę we wtorek – wyjazd z parkingu przy kościele – o godz. 5.00.
  1. Prace przy organach trwają, będą zakończone w poniedziałek lub wtorek. Później trzeba będzie jeszcze wykonać prospekt czyli szafę ozdobną osłaniającą organy. Bardzo dziękuję parafianom, którzy z dużym poświęceniem pracowali w poniedziałek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, przy demontażu organów i przewożeniu do naszej świątyni, również za pracę we wtorek w naszym kościele. Elektrykom, za wykonanie instalacji – siły potrzebnej do podłączenia organów. W sposób szczególny pragniemy podziękować małżeństwu za ufundowanie organów, które niech służą na chwalę Panu Bogu, a nas zachęcają do śpiewu.

5 czerwca 2022|